Graag willen we een zo compleet mogelijk overzicht geven van de kampioenen van weleer. Weet jij nog wie er kampioen was in 19.....?
Mocht je nog een kampioen weten en natuurlijk in welk jaar en welke klasse, laat het ons weten op: info@autocrossnederland.nl
    Klik hier voor de historische foto's!
 
Grote kampioenen
 
Meeste EK Kampioenschappen per rijder
8x
Bernd Stubbe (D)
7x
Willi Rosel (D)
4x
Vaclav Fejfar (CZE)
Petr Bartos (CZE)
Helmut Wild (D)
3x
Frits Duizendstra
Tamas Karai (HU)
Rolf Volland (D)
Peter Mucke (D)
Peter Derber (D
)
Ayrat Shaymiev (RUS)
Jean-Paul Vincendeau (F)
2x
Milan Vanek (CZE)
Jakub Kubicek (CZE)
Nerijus Naujokaitis (LT)
Ladislav Hanak (CZE)
Petr Turek (CZE)
Dennis Engel (D)
Horst Uhlenbrock (D)
Jurg Felix (CH)
Adolf Heinz (D)
Jaanus Ligur (SU / EST)
Walter Bauerle (D)
1x
Glenn van Rosmalen
Chris Waldschmidt
Johnny Hakvoort

Justs Grencis (LVA)
Ales Fucik (CZE)
Petr Nikodem (CZE)
Florent Tafani (F)
Johnny Feuillade (F)
Otakar Vyborny (CZE)
Rene Mandel (D)
Filip Smid (CZE)
Krisztian Szabo (HU)
Vaclav Triska (CZE)
Thomas Anacleto (F)
Teddy Baudet (F)
Ondrej Musil (CZE)
Alexandr Kvashnin (RUS)
Vit Nosalek (CZE)
Vadim Makarov (RUS)
Fabrice Morize (F)
Dominique Dubourg (F)
Gian Carlo Stecca (I)
Luciano Tamburini (I)
Jiri Bartos (CZE)
Illide Romagna (I)
Augusto Cesari (I)
Horst Kaudela (A)
Luigi Susan (I)
Gian Battista Rosella (I)
Bohumil Krestan (CZE)
Karel Havel (CZE)
Oswin Buchl (D)
Rolf Schairer (D)
Francis Warnier (F)
Walter Schmid (CH)
Jeannot Peters (L)
Siegfried Pfeiffer (A)
Edwin Guhsl (A)
Karl Singer (A)
Roman Kerka (CZE)
Luís Ribeiro (P)
Jaroslav Hosek (CZE)
Ugis Traubergs (LV)
Aurelijus Simaska (LT)
Torsten Schubert (D)
Tomas Hrdinka (CZE)

Meeste EK overwinningen door een Nederlander
16 overwinningen:
Frits Duizendstra
8 overwinningen:
Terry Callaghan
Chris Waldschmidt
7 overwinningen:
Johnny Hakvoort
3 overwinningen:
Glenn van Rosmalen
2 overwinningen:
Wiely Albers
1 overwinning:
Mike Bartelen
Johan de Jong
Henk Oppelaar
Jos Kuijpers

Meeste EK Kampioenschappen per land
40 kampioenschappen:
Duitsland
30 kampioenschappen:
Tsjechie
11 kampioenschappen:
Frankrijk
6 kampioenschappen:
Nederland
Italie
5 kampioenschappen:
Rusland
Letland
4 kampioenschappen:
Hongarije
Oostenrijk
3 kampioenschappen:
Zwitserland
2 kampioenschappen:
Estland
1 kampioenschap:
Luxemburg
 
2017
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2017

Europees Kampioen 2017
Junior Buggy
1. Justs Grencis
2. Matvey Furazhkin
3. Timofey Ovcharov
Touring Autocross
1. Ales Fucik
2. Martin Samohyl
3. Otakar Vyborny
Buggy 1600
1. Petr Nikodem
2. Steven Laubach
3. Milan Vanek
Super Buggy
1. Bernd Stubbe - 8e keer!
2. Ervins Grencis
3. Johnny Feuillade
 
2016
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2016

Europees Kampioen 2016
Junior Buggy
1. Milan Vanek
2. Justs Grencis
3. Timo Pahler (NL)
Touring Autocross
1. Vaclav Fejfar
2. Otakar Vyborny
3. Martin Samohyl
Buggy 1600
1. Florent Tafani
2. Petr Nikodem
3. Steven Laubach
Super Buggy
1. Bernd Stubbe
2. Ervins Grencis
3. Mike Bartelen (NL)
 
2015
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2015

Europees Kampioen 2015
Junior Buggy
1. Milan Vanek
2. Filip Smid
3. Timofey Ovcharov
Touring Autocross
1. Otakar Vyborny
2. Paulius Pleskovas
3. Ales Fucik
Buggy 1600
1. Johnny Feuillade
2. Florent Tafani
3. Rene Mandel
Super Buggy
1. Bernd Stubbe
2. Thomas Anacleto
3. Johan de Jong (NL)
 
2014
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2014

Europees Kampioen 2014
Junior Buggy
1. Filip Smid
2. Vaclav Triska
3. Petr Nikodem
Touring Autocross
1. Tamas Karai
2. Vaclav Fejfar
3. Miroslav Neumann
Buggy 1600
1. Rene Mandel
2. Kevin Peters
3. Michael Buddelmeyer
Super Buggy
1. Bernd Stubbe
2. Andre Hinnenkamp
3. Ladislav Hanak
 
2013
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2013

Europees Kampioen 2013
Junior Buggy
1. Kevin Munkler
2. Vaclav Triska
3. Radek Franc
Touring Autocross
1. Tamas Karai
2. Vaclav Fejfar
3. Otakar Vyborny
Buggy 1600
1. Krisztian Szabo
2. Ondrej Musil
3. Michael Buddelmeyer
Super Buggy
1. Bernd Stubbe
2. Andre Hinnenkamp
3. Ladislav Hanak
 
2012
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2012

Europees Kampioen 2012
Junior Buggy
1. Jakub Kubicek
2. Jiri Forminek
3. Fadek Franc
Touring Autocross
1. Vaclav Fejfar
2. Valentin Korshunov
3. Tamas Karai
Buggy 1600

1. Thomas Anacleto
2. John Lagodny
3. Florent Tafani

Super Buggy
1. Bernd Stubbe
2. Petr Turek
3. Andre Hinnenkamp
 
2011
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2011

Europees Kampioen 2011
Junior Buggy
1. Jakub Kubicek
2. Adam Roucka
3. Jiri Forminek
Touring Autocross
1. Tamas Karai
2. Vaclav Fejfar
3. Valentin Korshunov
Buggy 1600
1. Olivier Dufour
2. Ondrej Musil
3. Michael Buddelmeyer
Super Buggy
1. Bernd Stubbe
2. Andre Hinnenkamp
3. Petr Turek
 
2010
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2010

Europees Kampioen 2010
Division 1
(Touring)
1. Alexandr Kvashnin
2. Vaclav Fejfar
3. Paulius Pleskovas
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Ondrej Musil
2. John Lagodny
3. Ladislav Hanak
Division 3
(SuperBuggy)
1. Teddy Baudet
2. Petr Turek
3. Petr Bartos
 
2009
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2009

Europees Kampioen 2009
Division 1
(Touring)
1. Vadim Makarov
2. Tamas Karai
3. Vaclav Fejfar
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Vit Nosalek
2. Ladislav Hanak
3. Ondrej Musil
Division 3
(SuperBuggy)
1. Glenn van Rosmalen (NL)
2. Petr Turek
3. Petr Bartos
 
2008
 
Klik hier voor de foto's van de EK-kampioenen van 2008

Europees Kampioen 2008
Division 1
(Touring)
1. Nerijus Naujokaitis
2. Alexandr Kvashnin
3. Vaclav Fejfar
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Ladislav Hanak
2. Ondrej Musil
3. Christian Freischlad
Division 3
(SuperBuggy)
1. Bernd Stubbe
2. Petr Turek
3. Petr Bartos
 
2007
 
Europees Kampioen 2007
Division 1
(Touring)
1. Nerijus Naujokaitis
2. Alexandr Kvashnin
3. Tamas Karai
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Ladislav Hanak
2. Ondrej Musil
3. Christian Freischlad
Division 3
(SuperBuggy)
1. Petr Bartos
2. Bernd Stubbe
3. Jaroslav Hosek
 
2006
 
Europees Kampioen 2006
Division 1
(Touring)
1. Helmut Wild
2. Alexandr Kvashnin
3. Ladislav Brozek
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Petr Turek
2. Ladislav Hanak
3. Vit Nosalek
Division 3
(SuperBuggy)
1. Petr Bartos
2. Roman Kerka
3. Jaroslav Hosek
 
2005
 
Europees Kampioen 2005
Division 1
(Touring)
1. Ayrat Shaymiev
2. Helmut Wild
3. Rustam Minnihanov
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Petr Turek
2. Ladislav Hanak
3. Jiri Svoboda
Division 3
(SuperBuggy)
1. Petr Bartos
2. Mathias Behringer
3. Jaroslav Hosek
 
2004
 
Europees Kampioen 2004
Division 1
(Touring)
1. Airat Shaymiev
2. Aldis Zebergs
3. Rustem Minnihanov
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Chris Waldschmidt (NL)
2. Petr Turek
3. Ladislav Hanak
Division 3
(SuperBuggy)
1. Roman Kerka
2. Mathias Behringer
3. Jaroslav Hosek
 
2003
 
Europees Kampioen 2003
Division 1
(Touring)
1. Radik Shaymiev
2. Airat Shaymiev
3. Aschot Ervandian
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Dennis Engel
2. Roman Kolesnikov
3. Petr Turek
Division 3
(SuperBuggy)
1. Luis Ribeiro
2. Jaroslav Hosek
3. Roman Kerka
 
2002
 
Europees Kampioen 2002
Division 1
(Touring)
1. Airat Chaimiev
2. Ilia Reznichenko
3. Radik Shaymjev
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Dennis Engel
2. Petr Turek
3. Roman Kolesnikov
Division 3
(SuperBuggy)
1. Frits Duizendstra (NL)
2. Jaroslav Hosek
3. Petr Bartos
 
2001
 
Europees Kampioen 2001
Division 1
(Touring)
1. Helmut Wild
2. Gints Bujans
3. Ilia Reznichenko
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Vaclav Fejfar
2. Dennis Engel
3. Petr Turek
Division 3
(SuperBuggy)
1. Petr Bartos
2. Milan Starek
3. Jaroslav Hosek
 
2000
 
Europees Kampioen 2000
Division 1
(Touring)
1. Ugis Traubergs
2. Andris Dambis
3. Ivo Traubergs
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Vaclav Fejfar
2. Harald Wohler
3. Petr Bartasek
Division 3
(SuperBuggy)
1. Petr Bartos
2. Milan Starek
3. Jaroslav Hosek
 
1999
 
Europees Kampioen 1999
Division 1
(Touring)
1. Aurelijus Simaska
2. Helmut Wild
3. Ugis Traubergs
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Torsten Schubert
2. Petr Bartásek
3. Marek Kalensk
Division 3
(SuperBuggy)
1. Tomas Hrdinka
2. Jaroslav Hosek
3. Walter Ebeler
 
1998
 
Europees Kampioen 1998
Division 1
(Touring)
1. Helmut Wild
2. Andris Dambis
3. Aurelijus Simaska
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Frits Duizendstra (NL)
2. Jeannot Peters
3. Torsten Schubert
Division 3
(SuperBuggy)
1. Jean-Paul Vincendeau
2. Milan Starek
3. Walter Ebeler
 
1997
 
Europees Kampioen 1997
Division 1
(Touring)
1. Helmut Wild
2. Marcel Egg
3. Ladislav Brozek
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Frits Duizendstra (NL)
2. Torsten Schubert
3. Petr Bartasek
Division 3
(SuperBuggy)
1. Horst Uhlenbrock
2. Francis Warnier
3. Jean-Paul Vincendeau
 
1996
 
Europees Kampioen 1996
Division 2
(Touring)
1. Walter Schmid
2. Rolf Schairer
3. Andris Dambis
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Jeannot Peters
2. Uwe Freischlad
3. Peter Mücke
Division 3
(SuperBuggy)
1. Horst Uhlenbrock
2. Walter Ebeler
3. Francis Warnier
 
1995
 
Europees Kampioen 1995
Division 2
(Touring)
1. Rolf Schairer
2. Manfred Pommer
3. Walter Schmid
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Peter Mucke
2. Jorg Lessing
3. Torsten Schubert
Division 3
(SuperBuggy)
1. Francis Warnier
2. Walter Ebeler
3. Jaroslav Hosek
 
1994
 
Europees Kampioen 1994
Division 2
(Touring)
1. Rolf Volland
2. Claus Schwantes
3. Boris Kotello
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Oswin Buchl
2. Petr Bartasek
3. Peter Mucke
Division 3
(SuperBuggy)
1. Jean-Paul Vincendeau
2. Luis Ribeiro
3. Jiri Bartos
 
1993
 
Europees Kampioen 1993
Division 2
(Touring)
1. Rolf Volland
2. Alexandr Erofeev
3. Marc Morize
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Peter Mucke
2. Petr Bartasek
3. Roman Kolesnikov
Division 3
(SuperBuggy)
1. Jean-Paul Vincendeau
2. Luis Ribeiro
3. Herbert Rammel
 
1992
 
Europees Kampioen 1992
Division 2
(Touring)
1. Fabrice Morize
2. Rolf Volland
3. Marc Morize
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Peter Mucke
2. Petr Bartasek
3. Imrich Vlasaty
Division 3
(SuperBuggy)
1. Dominique Dubourg
2. Jiri Bartos
3. Jaroslav Hosek
 
1991
 
Europees Kampioen 1991
Division 2
(Touring)
1. Gian Carlo Stecca
2. Rolf Volland
3. Hildegard Megerle
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Jaanus Ligur
2. Walter Bauerle
3. Peter Mucke
Division 3
(SuperBuggy)
1. Luciano Tamburini
2. Herbert Rammel
3. Jiri Bartos
 
1990
 
Europees Kampioen 1990
Division 1
(Touring)
1. Gian Carlo Stecca
2. Rolf Volland
3. Bernhard Schonacher
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Jaanus Ligur
2. Peter Mucke
3. Vaclav Uher
Division 3
(SuperBuggy)
1. Jiri Bartos
2. Jaroslav Hosek
3. Herbert Rammel
 
1989
 
Europees Kampioen 1989
Division 1
(Touring)
1. Illide Romagna
2. Gian Carlo Stecca
3. Rolf Volland
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Walter Bauerle
2. Stanislav Landa
3. Petr Bartasek
Division 3
(SuperBuggy)
1. Johnny Hakvoort (NL)
2. Bohumil Krestan
3. Jaroslav Hosek
 
1988
 
Europees Kampioen 1988
Division 1
(Touring)
1. Augusto Cesari (I)
2. Illide Romagna (I)
3. Bernhard Schonacher (D)
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Horst Kaudela (A)
2. Josef Bartasek (CZE)
3. Vaclav Uher (CZE)
Division 3
(SuperBuggy)
1. Luigi Susan (I)
2. Bohumil Krestan (CZE)
3. Dominique Dubourg (F)
 
1987
 
Europees Kampioen 1987
Division 1
(Touring)
1. Gian Battista Rosella (I)
2. Umberto Scariot (I)
3. Bernhard Schonacher (D)
Division 3A
(Buggy 1600)
1. Walter Bauerle (D)
2. Imrich Vlasat (CZE)
3. Josef Bartasek (CZE)
Division 3
(SuperBuggy)
1. Bohumil Krestan (CZE)
2. Jiri Bartos (CZE)
3. Jaroslav Hosek (CZE)
 
1986
 
Europees Kampioen 1986
Division 1
1. Jurg Felix (CH)
2. Gian Battista Rosella (I)
3. Renzo Braga (I)
Division 3
1. Karel Havel (CZE)
2. Luciano Tamburini (I)
3. Willi Rosel (D)
 
1985
 
Europees Kampioen 1985
Division 1
1. Jurg Felix (CH)
2. Gian Battista Rosella (I)
3. Angelo Fornicola (I)
Division 3
1. Willi Rosel (D)
2. Bohumil Krestan (CZE)
3. Jiri Bartos (CZE)
 
1984
 
Europees Kampioen 1984
Division 1
1. Peter Derber (D)
2. Jurg Felix (CH)
3. Camille van Mechelen (B)
Division 3
1. Willi Rosel (D)
2. Alois Havel (CZE)
3. Vaclav Uher (CZE)
 
1983
 
Europees Kampioen 1983
Division 1
1. Peter Derber (D)
2. Peter Rohrig (D)
3. Jurg Felix (CH)
Division 3
1. Willi Rosel (D)
2. Alois Havel (CZE)
3. Vaclav Uher (CZE)
 
1982
 
Europees Kampioen 1982
Division 1
1. Adolf Heinz (D)
2. Peter Rohrig (D)
3. Reiner Eisen (D)
Division 3
1. Willi Rosel (D)
2. Jaroslav Hosek (CZE)
3. Karl Wober (A)
 
1981
 
Europees Kampioen 1981
Division 1
1. Adolf Heinz (D)
2. Peter Derber (D)
3. Peter Rohrig (D)
Division 3
1. Willi Rosel (D)
2. Alois Havel (CZE)
3. Jaroslav Hosek (CZE)
 
1980
 
Europees Kampioen 1980
Division 1
1. Peter Derber (D)
2. Camille van Mechelen (B)
3. Ernst Winkler (CH)
Division 3
1. Willi Rosel (D)
2. Alois Havel (CZE)
3. Karl Wober (A)
 
1979
 
Europees Kampioen 1979
Division 1

1. Siegfried Pfeiffer (A)
2.
3.

Division 3
1. Willi Rosel (D)
2. Karl Singer (A)
3. Jaroslav Hosek (CZE)
 
1978
 
Europees Kampioen 1978
Division 3
1. Edwin Guhsl (A)
2. Willi Rosel (D)
3. Karl Singer (A)
 
1977
 
Europees Kampioen 1977
Division 3
1. Karl Singer (A)
2. Sebastian Hassler (A)
3. Alberto Montagna (I)